O mně

Můj příběh
 „Úspěch znamená milovat, kdo jsme, co děláme a jak to děláme.“ – Maya Angelou. 
Mgr. Ivana Bártková, DiS.

Narodila jsem se ve Šternberku, kde jsem i vyrostla. Již na základní škole mě nesmírně bavila angličtina. Po studiu na vyšší zdravotnické škole jsem se namísto zaměstnání ve zdravotnictví v České republice spontánně rozhodla vycestovat do Irska, abych se zdokonalila v angličtině. Z původní dvouměsíční plánované návštěvy se můj pobyt prodloužil na 14 let.

Běhěm mého pobytu v Irsku jsem se začala postupně zdokonalovat v anglickém jazyce. Anglicky jsem se nejdřívě učila tzv. imersní metodou, obklopena každodenně angličtinou, jak v mém pracovním životě, tak i osobním. Moje první výuka angličtiny proběhla v roce 2004, ve strojírenské firmě, kde jsem měla na starosti firemní výuku zahraničních zaměstnanců. Zjistila jsem, že nejenže mě angličtina baví, začalo mě neskutečně naplňovat i předávání angličtiny druhým. Rozhodla jsem se tedy stát lektorkou.

Brzy jsem si uvědomila, že pokud se chci stát úspěšnou lektorkou, potřebuji si prohloubit mé znalosti nad rámec každodenní konverzace v anglicky mluvícím prostředí. Proto jsem běhěm mého pobytu v Irsku studovala na English Academy v Dublinu, kde jsem postupně získala všechny certifikáty Cambridge English a studiem v instituci TEFL Ireland získala certifikát TEFL/TESOL. Touto dobou jsem již měla mé stálé studenty, kterým jsem se věnovala individuálně.

Po návratu z Irska jsem v roce 2016 ve Šternberku založila jazykovou školu ToP English. Přestože se mi podařilo kurzy naplnit, stále jsem měla pocit se zdokonalovat. Praktickou angličtinu, kterou jsem v Irsku získala, jsem se rozhodla ještě rozšířit o magisterské studium Anglické filologie na Slezské univerzitě v Opavě. Součástí mého studia byla i didaktika, psychologie a pedagogika, což mi umožnilo ještě více se zdokonalit v mé lektorské činnosti.

Angličtina je mým celoživotním koníčkem. Během pobytu v anglicky mluvící zemi jsem pochopila, že učení se gramatických pouček a biflování slovíček nereálných témat, které nikdy nepoužiji, mé studenty nikam neposune. Zakládám si na výuce, kde konverzace je základním kamenem efektivního pokroku. Po vysvětlení nezbytných gramatických struktur a jejich procvičení se pomocí moderních výukových materiálů a praktické slovní zásoby snažím studenty ihned rozmluvit. Nevěřím na metody, kde studenti několik let nabírají slovní zásobu a gramatiku a vůbec nemluví. Pokud již několik let studujete a stále se nedomluvíte, je to tím, že neprocvičujete konverzaci. Mluvit anglicky se naučíme pouze mluvením. Věřím, že je lepší mluvit s tím co mám, než nemluvit vůbec. Proto se již v mých začátečnických hodinách můžete těšit na konverzace. Pokud se rozhodnete konečně prolomit status nekonečného začátečníka, bude mi ctí Vás touto cestou vést.

Kvalifikace a praxe:
  • absolventka magisterského oboru  Anglická filologie Slezské univerzity v Opavě
  • profesionální lektorka anglického jazyka s praxí od roku 2004
  • úroveň anglického jazyka C2 – rodilý mluvčí
  • 14-ti letý studijní a pracovní pobyt v Irsku
  • studium na English Academy Dublin zakončeno certifikáty Cambridge English
  • studium TEFL Courses Ireland zakončeno certifikátem TEFL/TESOL
  • učitelství angličtiny na základní škole
  • 12-ti letá praxe v Irské firmě v oblasti maloobchodu