Back

Moje motto na cestě za angličtinou?

Věřím, že největšího pokroku v angličtině můžete dosáhnout pomocí každodenních mikronávyků a procvičováním praktické konverzace. Mým cílem je vás naučit, jak toho dosáhnout a to bez zbytečného biflování nepotřebných slovíček a nekonečných gramatických cvičení.

Učím tak, aby se mým studentům nestalo to, co mně

Již na základní škole mě nesmírně bavila angličtina. Po studiu na vyšší zdravotnické škole jsem se namísto zaměstnání ve zdravotnictví spontánně rozhodla vycestovat do Irska, abych se v angličtině ještě více zdokonalila. Z angličtiny jsem měla vždy výborné hodnocení a dokonce jsem navštěvovala jazykovou školu. O to větší byl ten prvotní šok, když jsem po přistání na letišti v Dublinu zjistila, že se vlastně vůbec nedomluvím. Ano, třináct let školní angličtiny, nekonečného vyplňování gramatických cvičení a biflování tisíce nepotřebných slovíček mě přivedlo ke zjištění, že moje angličtina byla nejenže základní, ale hlavně pasivní. Neuměla jsem složit větu.

Z původní dvouměsíční plánované návštěvy se můj pobyt prodloužil na 14 let.  Anglicky jsem se nejdřívě učila tzv. imersní metodou, obklopena každodenně angličtinou, jak v mém pracovním životě, tak i osobním. Ikdyž jsem se vdala za rodilého mluvčího, má potřeba se neustále zdokonalovat vyústila ve studium angličtiny na English Academy v Dublinu. Můj největší AHA moment ale nastal když jsem zjistila, že mě začalo neskutečně naplňovat i předávání angličtiny druhým. Rozhodla jsem se tedy stát lektorkou. Dnes učím klienty, jak si  správně nastavit výukovou strategii pro zdokonalování se v angličtině tak, aby je v životě už nikdy neznalost cizího jazyka nelimitovala.

Pomocí mých kurzů a výukovému obsahu na sociálních sítích předávám angličtinu druhým tak, aby prolomili status nekonečného začátečníka a cítili se v angličtině sebevědomě. Vyvinula jsem metodu, díky které lze angličtinu studovat zábavně, rychleji a s opravdovými výsledky, než jak to známe ze školy. 

Lektorkou úplně náhodou

TOP English

Běhěm čtrnáctiletého pobytu v Irsku jsem se začala v angličtině postupně zdokonalovat, obklopena angličtinou denně, jak v mém pracovním životě, tak i osobním. Moje první výuka angličtiny proběhla v roce 2003, kdy mě oslovila irská strojírenská firma s požadavkem firemní výuky angličtiny jejich zahraničních zaměstnanců. Zjistila jsem, že nejenže mě angličtina baví, začalo mě neskutečně naplňovat i předávání angličtiny druhým. A tak jsem se stala lektorkou, vlastně úplně náhodou.

Brzy jsem si uvědomila, že pokud chci být úspěšnou lektorkou, potřebuji si prohloubit vzdělání nad rámec každodenní konverzace v anglicky mluvícím prostředí. Proto jsem vystudovala angličtinu na English Academy v Dublinu a v instituci TEFL Ireland. Po návratu do České republiky jsem si vzdělání doplnila o magisterské studium Anglické filologie na Slezské univerzitě v Opavě. Součástí mého studia byla i didaktika, psychologie a pedagogika, což mi umožnilo ještě více se zdokonalit v mé lektorské činnosti. Osud mě profesně zavedl na přesně tu správnou cestu, po které chci kráčet dál.

Moje metoda

Během pobytu v anglicky mluvící zemi jsem pochopila, že učení se gramatických pouček a biflování slovíček nereálných témat, které nikdy nepoužiji, mé studenty nikam neposune. Zakládám si na praktické výuce, kde konverzace je základním kamenem efektivního pokroku. Mé studenty učím, jak se denně obklopit zábavnou angličtinou tak, aby se posunovali. Po vysvětlení nezbytných gramatických struktur a jejich procvičení se pomocí moderních výukových materiálů a moderních technologií snažím studenty ihned rozmluvit. Nevěřím na metody, kde studenti několik let nabírají zbytečnou slovní zásobu a nekonečně procvičují gramatiku, ale neumí poskládat větu. Proto se již v mých začátečnických kurzech můžete těšit na konverzace, aby jste už nikdy nemuseli začínat od znovu. Angličtina je mým celoživotním koníčkem a je mi ctí ji předávat dál.

Můj příběh v datech

TOP English
 • 2002: dokončuji studium Nutriční terapie na VOŠ v Brně
 • 2002: spontánně odjíždím do Irska
 • 2002: vstupuji do vztahu s Irem, který trval 16 let
 • 2002 – 2016: pracuju v Irsku v oblasti maloobchodu 
 • 2003 – 2006: výuka angličtiny pro neaglicky mluvící zaměstnance v irské firmě
 • 2004: první osobní individuální lekce pro neanglicky mluvící klienty
 • 2005 – 2008: studium angličtiny na English Academy v Dublinu
 • 2007: začínám učit první české klienty přes Skype dálkově z Irska
 • 2008: studium v instituci TEFL Org
 • 2016: návrat do České republiky, zakládám jazykovou školu TOP English
 • 2016: začínám studium Anglické filologie na SLU Opava
 • 2019-2022: vyučuji angličtinu na ZŠ ve Šternberku
 • 2021: magisterské studium Anglické filologie zakončuji červeným diplomem
 • 2022: z důvodu velkého zájmu o kurzy začínám podnikat naplno 
 • 2023: mé kurzy již navštívilo přes 1000 studentů, učím sama
 • 2024: zakládám Facebookovou skupinu TOP English – Angličtina s Ivkou
 • 2024: začínám vytvářet online kurzy

Sleduj mě na sítích

Chcete vědět, co je nového ve světě angličtiny?